כדור הארץ

כל מה שחי – עגול.  בריאת כוכב הלכת שלנו הנה מעבר לכל הגיון אנושי.  מאחר ו-70 האומות התרחקו מבבל לפני    כ-5000 שנה, כל אדם בוחר את המקום שבו הוא יגשים את משימתו.  על מנת שהאנושות תתקדם בכוון הנכון, על כל אומה  להגשים את ייעודה.  תפקיד זה, משימה זו, יבוצעו כיאות רק אם האדם יחיה באדמה המתאימה לו. התלמוד מלמד אותנו “כי האדם הוא עץ השדה”. באופן דומה לעץ , על מנת להניב את הפירות הטובים ביותר , העץ זקוק לאדמה פוריה,  לאקלים,  לשמש ולמים הנחוצים ללבלובו, כך האדם צריך להיות להיות מחובר למקום שבו הוא יוכל לגלות את כישוריו.  המקום שבו האדם יתיישב על מנת לגדל את משפחתו ולהתפתח הוא מקום ייחודי לכל אחד. כשהעץ נטוע במקום הנכון, הפירות מצוינים. אדם מצליח הוא אדם שמצא את מקומו.

כדור הארץ הוא השתקפותו של האדם. לכל איבר תפקיד  חיוני לחיי האדם. אם העין ממלאה את תפקידה וקולטת את האור, אם הלב פועם בעקביות ומאפשר את זרימת הדם, אם הריאות מספקות את החמצן הדרוש לגופנו וכן הלאה, אזי האדם יהיה בריא.  האם תפקיד המים חשוב יותר מתפקיד העץ? האם הכליות חשובות מהאזניים?

הגשמת האדם באשר הוא מתאפשרת בזכות מגוון האיברים המרכיבים אותו.  על כל אחד למלא את תפקידו.  ההרמוניה השוררת בין האיברים היא המפתח לבריאות האדם.  אף איבר לא עולה על האיברים האחרים.  אם המוח פועל טוב ותא בודד מסוגל לגרום לסרטן, כל חילוף החומרים נפגע.

כדור הארץ זקוק לכך שכל אחד ימלא את תפקידו.  שום עם לא יוכל לשרוד ללא העמים האחרים. חוסר איזון בין  אומות העולם  גורם לבעיות בקצה השני של כדור הארץ, בין אם הן כלכליות, אקולוגיות, פוליטיות או צבאיות.  נסעתי בעולם וביקרתי במעל לחמישים מדינות. כל איזור נפלא, כל עיר, כל מדינה מדהימות. כל אחד שונה מהשני ומגוון הנופים, התרבויות וצבעי העור הופכים את כדור הארץ לייחודי כל כך.

למצוא את הקשר שמקרב אותנו לאחר ולגלות כי מה שמפריד ביננו הוא כוח שבזכותו העולם יתקדם לכוון הנכון, חיוני כיום יותר מאי פעם. יש לאחד את 70 האומות, תוך מתן כבוד לייחודיות של כל אחד ולאפשר לו להתפתח באשר הוא. זוהי חובתי.