מוסיקה

7 תווים.

מיליוני אפשרויות.

7 מיליארד איש מאזינים למוסיקה.  דבר אינו נשגב יותר מהמוסיקה  כי היא מעבר לבינתנו. חכם גדול מהמאה ה-, 18(הגאון מווילנה) לימד אותנו כי 7 תיאורים נוגעים בנשמה.  אנטומיה, מתמטיקה, דקדוק, אסטרונומיה, פיסיקה, כימיה ומוסיקה.  הוא דירג את כלי המוסיקה  לפי אלה המשפיעים ביותר על הנפש, כשהנבל והכינור נמצאים מעל כל האחרים.  השיר אף מעבר לכלי הנגינה.  הנפש מתנועעת בתוך הגוף. לכל נפש תדר משלה. כך, בהתאם לתדר, אנו מבינים מדוע מנגינות מסוימות משפיעות עלינו יותר מאחרות.

הנפש מוצאת הד בוויברציות של כלי הנגינה. תופעה זו היא מעבר לשכל שלנו.  הנפש נשגבת מהמוח ומהגוף.  אנו מגיעים להרמוניה מושלמת כשהנפש וכלי הנגינה זורמים בקצב אחיד.

מוסיקה מאחדת. היא ללא גבולות. המוסיקה מקרבת בין בני האדם מכל הסגנונות ומכל מקום.  המוסיקה מקרבת בין האנשים והיא נוכחת בכל שמחה. לא תיתכן חתונה, חגיגה או אירוע ללא מוסיקה.

לפני 2700 שנה, בבית המקדש בירושלים, אסור היה  להקריב קרבנות, להתוודות על חטאים או להתקרב לה’ ללא מוסיקה.  שבט לוי היה אמון על נגינת המוסיקה באמצעות  לירות וחצוצרות מיוחדות.

תפקיד השבט היה לנגן מוסיקה ולפתוח את שערי בית המקדש לציבור המאמינים. גדלתי על מוסיקה ערבית, מאלג’יר. אחיותיי הכירו לי את החיפושיות, פול סיימון וג’מס טיילור. אין יום ללא מוסיקה.  אני לומד לנגן בגיטרה ולשיר.  אני מאזין למוסיקת עולם, מוסיקה קלאסית, אלטרנטיבית או מודרנית.  המוסיקה מלווה את הפעילות המקצועית  והאישית שלי כי היא מוסיפה לה ממד נוסף. היא מוסיפה להשיגים שלנו.

שיר השירים נכתב ע”י שלמה המלך (תמונת נבל עוטפת דוד המלך את קברו בירושלים).

הטכנולוגיות החדשות הביאו משב רוח רענן להאזנה למוסיקה.  היצירה המוסיקלית עושה את העולם טוב יותר.  הבה ננצל הזדמנות זאת על מנת לחיות בהרמוניה האחד עם השני ויחד, נבנה את הסימפוניה האוניברסאלית.

בקרו באתר של כיכר המוזיקה http://kikar-hamusica.com/he